ST. JOHN

SAFARI POD ZWROTNIKIEM RAKA

DATA SAFARI 20.04.-27.04.2012

Trasa charakteryzuje się niezwykle zróżnicowanymi nurkowiskami! Występują tu urokliwe labirynty, jaskinie, tunele, pionowe ściany, kolorowe plateau. Rejony te doceniane są przede wszystkim za bogactwo życia podwodnego. Występuje tu najwięcej gatunków flory i fauny!

Zobaczyć tu można wszystko, zanurkujesz w każdy możliwy sposób (pod lodowe będzie niemożliwe…;-): będzie nurkowanie z zdobiąca i nurkowanie z łodzi, poszybujesz w prądzie wzdłuż pionowej ściany, zrelaksujesz się nurkując ponad płytkimi ogrodami koralowymi, zobaczysz słynne lasy Gorgonia i ściany absolutnie porośnięte miękkimi koralami! Będziesz nurkował wzdłuż ogromnych formacji koralowych, jak i klucząc pomiędzy ergami o niesamowitych kształtach. Przede wszystkim jednak spotkasz się ze wszystkimi mieszkańcami tego akwenu: pobaraszkujesz wśród dziesiątków gatunków małych rybek o kolorach tęczy, zobaczysz ogromne ławice tuńczyków, makreli, barakud, popływasz z przyjaznymi delfinami i napoleonami, wreszcie spotkasz się oko w oko z największymi okazami: rekinem młotem, rafowym, oceanicznym…. Przy odrobinie szczęścia przemknie olbrzymia manta, kładąc cień swoimi ogromnymi “skrzydłami”….

Program

I dzień

Wylot z Polski do Hagady. Zależnie od godziny przylotu – obiad/kolacja w Hagadzie lub transfer na łódź. Zakwaterowanie na łodzi.

saf1

II dzień

Saab Marsa Alami – Saab Dharm

saf2

III dzień

Kompleks St. John’s – Hańbili Ali i Hańbili Gafa
Hańbili Ali – Hańbili oznacza rafę, która schowana jest pod powierzchnią wody –dach tej rafy znajduje się na 2-4 metrach pod powierzchnią wody. Dlatego też potrzebna nam będzie doskonała pogoda, bo sama rafa nie chroni przed falowaniem i łódź cumuje jak na otwartym morzu – jeśli tego dnia akurat pogoda nie pozwoli nam na nurkowanie na tej rafie, zrobimy je pierwszego dnia na ST JOHN’S . Na rafie tej można wykonać dwa nurkowania. Dookoła rafy znajduje się drop off, a więc możliwość wykonania głębszych nurkowań. Zobaczymy tu ławice ogromnych tuńczyków, rekiny: szare rafowe, białoczube rafowe i oceaniczne, młoty, napoleony, tragedie, ławice snajperów, makreli, barrakud, a także ryb papuzich olbrzymich. Ściana rafy porośnięta jest koralami miękkimi, w tym biczami, zobaczymy także lasy Gorgonia.

saf3

IV dzień

Abu Fandera

(rafy ABU FANDERA oraz ST JOHNS są naszym priorytetem. Rafy te położone są na Zwrotniku Raka)

saf4

V dzień

Kompleks St. John’s – Gotta Kabura, Gotta Spray

Gotta Kabura St. John’s – ściana drop off z licznymi szczelinami, jaskiniami. Na 6-8 metrach znajdują się dwie jaskinie, między którymi można przepłynąć tunelem. Nurkujemy z łodzi, bądź z zdobiąca na wschodniej ścianie rafy. Ostatnim razem na jednym nurkowaniu widzieliśmy tu 15 rekinów!!!! Doskonałe miejsce na głębsze nury. Ściana szczelnie porośnięta koralami twardymi i miękkimi. Spotkamy się tu z rekinami: szare rafowe, białoczube rafowe i oceaniczne oraz młoty, napoleony, zowie, barrakudy, ławice jacków, tuńczyków, tragedie, w płytszych partiach rafa jest bajecznie kolorowa z mnóstwem mniejszych rybek jak Antanas.

saf5

VI dzień

Fury Schował Garden, Claudia, Malary

Claudia – Rafa położona w samym środku kompleksu Fury Schował, oferująca jeden z najbardziej atrakcyjnych ogrodów korali twardych Morza Czerwonego. Słynie jednak ze swojej niezwyklej formy: niezliczona ilość tuneli, jaślinek, zagłębień, prześwitów. Na zachodniej ścianie znajduje się fantastyczny ogród korali twardych z jaskinią, tam też będzie okazja do zobaczenia białoczubego rekina. Po stronie zachodnio-południowej – urokliwe tunele. Zobaczymy tu ławice ryb kozich (Gratis), benefis, napoleony, barrakudy, doggery olbrzymie…

Fury Schował Garden – fantastyczny ogród korali twardych – labirynt alei, uliczek, wąwozów – średnia głębokość 15 metrów. Nurkowanie z zdobiąca, który wyrzuci nas na północnej stronie rafy tuż nad ogrodem korali, będziemy płynąc jego zachodnią krawędzią w kierunku południowym do łodzi.

Zobaczymy tu fizyliera, bannery, bartery, antanas, gratis, ogończe i skrzydlice.

Malary – także nazywany przez miejscowych “placem zabaw”. Jest to to kompleks kilku dużych ergów, położonych blisko siebie, dzięki czemu tworzą jedyny w swym rodzaju labirynt. Pomiędzy ergami przepływamy wąwozami, tunelami, pod niektórymi z nich znajdują się jaskinie, ogród dużych ergów otoczony jest mniejszymi jegrami o niesamowitych kształtach – nawisowe, z dziuplami itp. W środku “placu zabaw” będziemy mieli okazje zobaczyć stada fizylierów i jacków, natomiast na zewnątrz możemy spotkać rekiny, oraz prawie wszystkie gatunki ryb. Ta rafa tętni życiem! Głębokość na tym miejscu nurkowym – od 15 metrów do 25 metrów.

VII dzień

saf6

Abu Da bab

VIII dzień

Wykwaterowanie z łodzi i transfer na lotnisko. Wylot do Polski

OPIS JACHTU:

 • Długość :36 m
 • Szerokość : 8.5 m
 • Silniki :2 x MAN dach 820 HP
 • Generatory : 2 x 80 KW
 • Kompresory: 2 x Bauer 265l/min; kompresor membranowy NITROX
 • Komunikacja: VHF, Radar, echosonda, GPS, telefon satelitarny
 • Bezpieczeństwo : Kamizelki ratunkowe, butle z tlenem, EPIRB, apteczka, alarm płoz w każdej kabinie
 • Zodiak: 2 zodiaki 4.8m z silnikami 25 KM i 40 KM
 • Butle:12 l Aluminium tanks with DIN/INT
 • Woda słodka: zbiornik wody oraz spalarka<

M/Y Sea Corbusier wywyższa się ponad inne łodzie przede wszystkim swoim rozmiarem, co czyni ten jacht bardzo komfortowym, zapewniającym uczestnikom prywatność nawet przy dużej grupie, gwarantuje również bezpieczeństwo i stabilność nawet podczas niezbyt sprzyjającej pogody – nasi goście zawsze „z góry” spoglądają na inne łodzie nurkowe

W trakcie safari nurkowego będzie nam asystowała niezwykle przyjazna i profesjonalna załoga łodzi, specjalnie do tego wytrenowana. Kucharz będzie rozpieszczał nas kuchnią lokalną i europejską.

Koszty: 790 Euro SAFARI, pakiet napojów 15 EUR, podatek nurkowy 10 EUR, 1450zł przelot.

Koszt dla klubowiczów mających opłacone bieżące składki 740 EUR + 1350zł (pakiet napoi dodatkowych oraz podatek w cenie).

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Polska – Hurgada (lub Marsa Alam) – Polska
 • transfery autokarowe lotnisko – łódź – lotnisko
 • suchy prowiant podczas transferu
 • zakwaterowanie na łodzi
 • pełne wyżywienie: 3 x dziennie Buffet oraz snacki pomiędzy posiłkami
 • napoje: kawa, herbata, woda mineralna
 • butle 12lit oraz ołów (bez pasów)
 • opieka 2 przewodników
 • 6 dni nurkowych – 5 dni: nurkowania nielimitowane, 6ty dzień – dwa ostatnie nurkowania (zależnie od godziny wylotu)
 • 7 noclegów z czego ostatni może zostać zorganizowany w hotelu (jeżeli wylot jest w godzinach wieczornych lub nocnych organizator zapewnia 2-3 pokoje na grupę do przechowania bagaży i odświeżenia się przed wylotem)

Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenia
 • sprzętu nurkowego
 • napojów innych niż wymienione wyżej (można wykupić pakiet na napoje typu fanta, cola, sprite – 15 Euro, nie dotyczy klubowiczów)
 • opłaty za wizę wjazdową
 • podatku nurkowego – 10 Euro (nie dotyczy klubowiczów)
 • napiwku dla załogi łodzi – 30 Euro
 • posiłków spożywanych poza łodzią
 • wydatków osobistych

UWAGA! Powyższy program jest ramowy i może ulec zmianom ze względu na warunki atmosferyczne, zmiany godzin lotów, życzenie klientów pozostania na danej rafie dłużej itp. Wszelkie tego typu zmiany będą sygnalizowane na bieżąco. Powyższe rafy stanowią część programu nurkowego, kolejność nurkowania na nich (dni) może zostać zmieniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *