Najgłębszy basen świata NEMO 33

Najgłębszy Basen Świata NEMO 33

Od marzenia do realizacji niezwykłego projektu. Belg ostatnie 11 lat życia poświęcił najgłębszemu basenowi świata. Udało się – dziś można w nim nurkować, wzorowany na tropikach basen ma aż 33 metry głębokości.

basnemo1
basnemo2


Belg John Beernaerts jest inżynierem z pasją – od lat jego hobby to nurkowanie. 11 lat temu postanowił połączyć pracę i przyjemność. Jak? To proste, pomysł Johna to wybudowanie rekordowo głębokiego basenu.
basnemo4
basnemo3


Najpierw potrzebny był projekt, potem kredyt na kosztowną konstrukcję. Gdy już się rozpoczęła, budowa trwała siedem lat i pochłonęła 5 milionów euro. Na szczęście już po otwarciu wyjątkowego basenu goście zjeżdżają się wraz z ekwipunkiem do nurkowania z całego świata.

Nemo33, bo tak nazywa się basen, ma głębokość 33 metrów. 2,5 miliona litrów wody jest utrzymywane w temperaturze przyjemnych 33 stopni Celsjusza. Wszystko jest zaprojektowane tak, aby jak najlepiej odtworzyć warunki tropikalnej rafy koralowej. – Plan był taki, żeby zamienić Brukselę w Wyspy Bahama – powiedział John.

basnemo7
basnemo5

Nemo33 jest przygotowane nie tylko na przyjazd zapalonych nurków. Podziwiać tą wyjątkową konstrukcję można też z baru i restauracji wybudowanych na poziomie dna basenu. Przez okna obserwować można nurków badających głębiny Nemo33.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *